لوگوی ترنسپرنت دایان استارتاپ استودیو

استارتاپ استودیو دایان

مراحل رشد استارتاپ

مراحل رشد استارتاپ از ایده تا اجرا

همه چیز از یک ایده شروع می‌شود. نقطه مشترک بزرگترین کسب و کارهای دنیا، که اکثرشان از یک گاراژ کوچک شروع به کار کرده‌اند، این است که همه‌ی این غول‌های فناوری در دنیا، مراحل رشد نسبتا مشابهی را طی کرده‌اند. البته که بیشتر آن‌ها در ابتدا به صورت تجربی این مراحل را طی می‌کردند، اما بعدها و با مطالعه مسیر این شرکت‌ها، می‌توانیم یک مسیر قاعده‌مند را به عنوان مراحل رشد استارتاپ تعریف کنیم. در این مقاله قصد داریم تا مراحل مختلفی را که یک استارتاپ در مسیر رشد خود با آن روبه‌رو می‌شود، بررسی کنیم و پرده از راز تبدیل شدن کسب و کارهای گاراژی، به غول‌های فناوری برداریم. با ما همراه باشید. 

فهرست مطالب

داشتن یک ایده استارت‌آپ شگفت‌انگیز است و  اجرای آن در 6 مرحله صورت می‌گیرد. هر چقدر هم که ایده راه اندازی یک استارتاپ پویا و جذاب باشد، اجرای آن می‌تواند مملو از خطرات باشد! تعداد زیادی از کارشناسان معتقدند رشد و شکل گیری استارتاپ در 6 مرحله صورت می‌گیرد و هیچ استارتاپی از این قاعده مستثنی نیست. به جرات می‌توان گفت که توانایی پیش‌بینی و تحلیل کسب و کارتان در مراحل رشد استارتاپ می‌تواند راه را برای داستان موفقیت استارتاپ شما هموار کند.

مراحل رشد استارتاپ‌ ها کدام اند؟

استارتاپ‌ها به 6 مرحله تقسیم می‌شوند و در هر مرحله در مسیر پیشرفت و توسعه کام بر می‌دارند. یک استارتاپ تنها زمانی وجود دارد و معنا می‌یابد که حداقل یک مشکل موجود در بازار هدف را بتواند حل کند. اگرچه میزان شکست بالا است، اما موفقیت در هر یک از مراحل رشد استارتاپ امکان پذیر و قابل اندازه‌گیری است. در هر یک از آن‌ها می‌توان صورت‌های مختلفی از تامین مالی و سرمایه گذاری را ارائه کرد، اما هر مرحله دارای بازیگران اصلی است که هریک در جایگاه خود به رشد کسب و کار جدید کمک می‌کند.

6 مرحله رشد استارتاپ

۱. مرحله پیش از بذر
۲. مرحله بذر
۳. مرحله اولیه
۴. مرحله رشد
۵. مرحله گسترش
۶. مرحله‌ خروج

۶ مرحله رشد استارتاپ ها در بازار

مرحله پیش از بذر (Pre-Seed stage)

در ابتدای شروع هر پروژه، تجزیه و آنالیز برای تشخیص یک مشکل در بازاری که استارتاپ می‌‍خواهد در آن اجرا شود، بسیار مهم است. راه حلی را که آن استارتاپ ارائه می‌دهد، راه حل کلیدی موفقیت‌های بعدی خواهد بود! با این حال، توجه به پیدا کردن راه حل کافی نیست. ارزیابی هزینه فرصت و همچنین در نظر گرفتن سایر و رقبا نیز ضروری است.


شما به عنوان یک کارآفرین باید سوالات زیر را از خود بپرسید:


آیا راه حل من پاسخی مناسب برای حل کردن مشکل است؟
آیا راه حل من می‌تواند بر روی بازار هدف تاثیر بگذارد؟
آیا راه حل من می‌تواند به افزایش رشد دیگر صنایع نیز کمک کند؟
همچنین گوش دادن به تجربیات مخاطبان و مشتریان راهکاریست که به یافتن حل مشکل کمک می‌کند. این مرحله فرصت مناسبی است که مبنای قانونی و اصلی استارتاپتان مشخص گردد و شریک‌های کاری‌تان متقاعد شوند.

مرحله بذر (Seed Stage)

آنچه که در مرحله اولیه مهم است، اعتبار بخشیدن به مدل کسب و کار است. تصمیمات مهمی مثل تعیین مسیر استارتاپ را می‌توان از طریق توسعه نمونه‌های اولیه انجام داد. راه دیگر آزمایش کردن ایده و فرآیندی است که طی آن شواهدی از طریق آزمایش جمع آوری می‌شود تا تصمیمات سریع، آگاهانه و بدون ریسک اتخاذ شود.

از طریق روش راستی آزمایی، معیار و میزان رضایت تایید یا رد می‌شود. رد یا عدم تایید فرضیه اولیه نشان دهنده نیاز به چرخش به یک فرض جدید است. در مرحله تامین مالی، پویایی راه اندازی یعنی آنچه که تنها با منابع شخصی کارآفرینان شروع شده و گسترش می‌یابد و درآمد حاصل از شرکت در کانون توجه قرار می‌گیرد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران فرشته نیز از پروژه‌های اولیه حمایت می‌کنند.

مرحله اولیه (Early Stage)

حداقل محصول پذیرفتنی یا mvp مدلی از اولین نسخه با نتایج درست است. این محصول باید بسیار تجزیه و تحلیل شود که آیا نیازهای مخاطبان را برآورده می‌کند یا خیر. در نسخه‌های جدید محصول یا خدمات، مشکلات قبلی بهبود می‌یابند و تمام این موارد سعی در جلب رضایت مخاطبان دارند. به صورت معمول، در این مرحله استارتاپ‌ها تیم مستقل ندارند، اگر مشکلات را پوشش داده و وظایف اولیه را انجام دهند، می‌توان گفت زمان تولد یک مدل مناسب کسب و کار فرا رسیده است!

این مرحله کلیدی است و به شما کمک می‌کند تا اثرگذاری سناریوهای پیشین را حالا بتوانید مشاهده کنید. در این مرحله، سرمایه‌گذاران و شتابدهندگان نیز راه حل‌های خود را همچنان مورد آزمایش قرار داده و به مخاطبان دسترسی پیدا می‌کنند. یکی دیگر از این راهکارها، می‌تواند تامین مالی جمعی باشد.

استارتاپ استودیو بهترین همراه در مرحله اولیه

یکی از گزینه‌های مناسب در این مرحله استارتاپ استودیوها هستند که علاوه بر تامین مالی اولیه، مانند یک هم تیمی در کنار شما و خواهند بود. در استارتاپ استودیو می‌توانید از خدمات کسب و کاری از قبیل مارکتینگ، منابع انسانی، حقوقی، مالی و … استفاده کنید.

مرحله رشد (Growth Stage)

اگر محصول یا خدمات استارتاپی به این مرحله برسند، تقاضای بازار برآورده می‌شود. این به این معناست که ارقام افزایشی و سودآوری در اینجا مهم است. این زمانی است که تیم، شروع به رشد می‌کند و فرآیند تامین نیروی انسانی و استخدام شروع می‌شود. این مرحله بیشترین میزان ریسک و شکست را داراست. شما باید بتوانید خواسته‌ها و تقاضاهای جدید را برآورده کنید.
✓ تامین مالی نیز در مرحله رشد بسیار مهم است. در این مرحله سرمایه‌های مخاطره‌آمیز که قبلا انجام شده اند، مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. این کار دارای یک هدف دوگانه است:

۱) هدف مالی

2) تولید ارزش استراتژیک برای یک استارتاپ

مرحله گسنرش در رشد استارتاپ‌ ها

مرحله گسترش ( Expansion phase)

در این مرحله، شرکت‌هایی که قبلا در اجرای کسب و کار خود پیشرفت کرده‌اند،  پتانسیل رشد بهتری دارند و رشد خود را در درآمد و هم در کارکنان تثبیت می‌کنند. طبق تعریف موسسه Scale up انگلستان و OCPE، برای اینکه یک شرکت به عنوان یک شرکت اسکیل آپ (استارتاپی که توانسته مدل کسب و کارش را به یک مدل تکرارپذیر تبدیل کند.) تبدیل شود، باید در طول سه سال گذشته، با نرخ سالانه بیش از 20% رشد کرده باشد (از نظر تعداد کارمندان یا از نظر گردش مالی یا صورتحساب) بسیاری از بازارهای جدید در مرحله گسترش متولد می‌شوند!

اینجاست که گسترش بین‌المللی نیز اتفاق می‌افتد. در مرحله گسترش اغلب لازم است با استارتاپ‌ها و شرکای بزرگ به توافق رسید و منابع مالی و حمایت‌های لازم را در سطح جهانی مورد بررسی قرار داد.

مرحله خروج (Exit phase)

ورود به این مرحله اجباری نیست! برخی از استارتاپ‌ها در آن شرکت نمی‌کنند. کسب و کارهایی وجود دارند که هدف آن‌ها تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ و نوآور است. بنابراین رایج است که آخرین مرحله از مراحل رشد استارتاپ فاز خروج استارتاپ باشد. با این حال تعداد زیادی از استارتاپ‌ها به این مرحله نمی‌رسند و کسانی که به این مرحله می‌رسند، با قدرت و پتانسیل بالا هستند و فرصت‌هایی برای رشد و توسعه خود فراهم می‌آورند. این خروجی می‌تواند از راه‌‌‍‌های گوناگون اتفاق بیفتد؛ گرچه سه نکته متداول وجود دارد:

  1. فروش سهام یک موسسه به شرکت دیگر
  2. خرید سهام توسط شرکت دیگر
  3. عرضه اولیه (IPO) که به معنای ورود آن‌ها به فاز فروش است

سخن پایانی؛

در این مقاله تلاش کردیم تا مراحل رشد استارتاپ از ایده تا اجرا را بررسی کنیم. هدف ما در استارتاپ استودیو دایان، پیدا کردن ایده‌های خوبِ نوآورانه و قابل سرمایه‌گذاری است. ما متعهدیم که با تکیه بر دانش‌ها و مهارت‌ها، برای استارتاپ‌های نوپا سفری به سوی موفقیت خلق کنیم تا آن‌ها بتوانند به بالاترین قله‌های توسعه دست یابند.

منبع اول

منبع دوم

 

به صورت کلی رشد استارتاپ‌ها 6 مرحله متفاوت دارد:
۱. مرحله پیش از بذر
۲. مرحله بذر
۳. مرحله اولیه
۴. مرحله رشد
۵. مرحله گسترش
۶. مرحله‌ خروج

اگرچه که تمامی مراحل رشد استارتاپ مهم هستند اما مرحله پیش از بذر و مرحله رشد به مراتب اهمیت بالاتری در گسترش کسب و کار دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *