پوستر تمدید فراخوان بین المللی تلکام دایان استارتاپ استودیو
تصویری که تلکام و مخابرات را تداعی می‌کند

اهمیت ارتباطات در جهان

این روزها و با گسترش تکنولوژی، رو به روز ارتباطات بین افراد و جوامع آسان‌تر می‌شود. اما گسترش ارتباطات، چالش‌های جدیدی را به دنبال دارد که این چالش‌های جدید، به راه‌حل‌های جدید و نوآورانه هم نیاز دارند. ارتباطات یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی انسان در سراسر جهان است و افراد و سازمان‌های متعددی به دنبال بهینه‌تر کردن ابعاد مختلف آن هستند. به همین دلیل، شرکت‌های حوزه مخابرات و تلکام به عنوان متولی اصلی ارتباطات در جهان، همیشه از راهکارهای نوآرانه و تیم‌های خلاق برای ورود به حوزه‌های جدید استقبال می‌کنند. بر این اساس، اولین فراخوان بین‌المللی جذب راهکار و تیم‌های خلاق در حوزه تلکام که با محوریت فناوری مالی، کلان داده، سرگرمی و اینترنت اشیا و توسط شرکت SAMSSON، به عنوان همکار شرکت MTN، ایران تک‌لب و استارتاپ استودیو دایان برگزار می‌شود، به دنبال جذب راهکارها و تیم‌های خلاق و هموار کردن مسیر حضور در بازارهای بین‌المللی، در جهت توسعه هرچه بیشتر ارتباطات در جهان است.

مطالب پیشنهادی از وبلاگ دایان

تلکام و اهمیت نوآوری در سطح بین‌المللی

صنعت رو به ‌رشد تلکام، در سال‌های اخیر با چالش‌های مهمی روبه رو شده و همواره به دنبال پاسخ‌های نوآورانه برای این چالش‌ها بوده‌است. ارتباطات بدون‌مرز، رویای همیشگی این صنعت در سراسر جهان است که در سال‌های اخیر، فناوری‌هایی مانند اینترنت 5G، این رویا را در مسیر محقق شدن قرار داده‌است. نگاه اصلی مدیران صنعت تلکام در سراسر جهان به ایده‌های خلاقانه و نوآوری تیم‌های فعال این حوزه و همچنین اکوسیستم استارتاپی است؛ در واقع راهکارهای نوآورانه استارتاپ‌ها و تیم‌های خلاق با پشتوانه و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل اپراتورها و شرکت‌های فعال در حوزه تلکام، به توسعه ارتباطات همه‌جانبه در سراسر جهان، که همان رویای اصلی شرکت‌های این حوزه است، کمک می‌کند.

لولگوی شرکت بین المللی SAMSSSON

شرکت SAMSSON، از سال 1999در راستای ارائه خدمات در حوزه‌های مختلفی از جمله ارتباطات و تلکام فعالیت داشته و راهکارهای نوآورانه خود را در پاسخ به نیاز شرکت‌های بزرگ چندملیتی در منطقه خاورمیانه و آفریقا، ارائه می‌کند. دفاتر مرکزی این شرکت در امارات، نیجریه، تونس، اتیوپی و ایران قرار دارد. شرکت SAMSSON به عنوان همکار رسمی شرکت MTN، که یکی از بزرگترین اپراتورها و شرکت‌های مخابراتی در قاره آفریقا و بخش‌هایی از آسیا است، شناخته می‌شود.

لوگوی اصلی ایران تک لب Iran techlab

ایران تک‌لب به عنوان شریک تجاری شرکت‌های ایرانسل و SAMSSON در ایران، به صورت اختصاصی بر روی استارتاپ‌های حوزه تکنولوژی سرمایه‌گذاری می‌کند. آخرین سرمایه‌گذاری ایران تک‌لب، استارتاپ ریفایر بوده‌ که در حال حاضر در حال توسعه محصول "یلوادوایز ایرانسل" است که یک پلتفرم تخصصی ریفرال مارکتینگ به شمار می‌رود.

لوگو دایان استارتاپ استودیو به همراه اسم

دایان استارتاپ استودیو بستری برای حمایت از کسب و کارهای نوپا و ایده‌های خلاق است که از مراحل اولیه ایده‌پردازی تا راه اندازی کسب و کار و خدمات منتورینگ، همراه استارتاپ‌ها خواهد بود.

فرآیند برگذاری

ارسال  Pitch Deck اولیه طرح و رزومه‌ی اعضای تیم

ارزیابی اولیه تیم‌ها و راهکارها و انتخاب برای مصاحبه حضوری

ارائه حضوری تیم‌ها

داوری نهایی و معرفی تیم‌های برتر

محورهای فراخوان

آیکونی که اینترنت اشیا IoT را تداعی می‌کند

IoT

اینترنت اشیا

آیکونی که سرگرمی و بازی را تداعی می‌کند

Entertainment

سرگرمی

آیکونی که کلان داده یا Big Data را تداعی می‌کند

Big Data

کلان داده

آیکونی که فین‌تک یا فناوری مالی را تداعی می‌کند

Fintech

فناوری مالی

سوالات متداول

این رویداد با هدف جذب راهکار و تیم‌های خلاق جهت همکاری با اپراتورها و ورود به بازارهای بین‌المللی، در حوزه‌های اینترنت اشیا، بازی و سرگرمی، کلان داده و فین‌تک برگزار می‌شود.

شرکت‌ بین‌المللی SAMSSON، به عنوان همکار شرکت MTN، ایران‌تک‌لب و استارتاپ استودیو دایان این رویداد را برگزار می‌کنند.

تمامی افراد و تیم‌هایی که دارای ایده‌های خلاق در حوزه‌های مختلف اینترنت اشیا، کلان‌داده و تبلیغات دیجیتال، فین‌تک و بازی و سرگرمی هستند، می‌توانند در این رویداد شرکت کنند و ایده‌ خود را ارسال کنند.

شما می‌توانید Pitch Deck طرح‌های خود را که می‌بایست شامل مساله موجود، راه‌حل شما، مدل کسب و کار، مزیت رقابتی، تحلیل رقبا و همچنین برآورد و پیش‌بینی مالی از آینده کسب و کار باشد، ارسال نمایید.
برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید مقاله‌ای را که با همین موضوع آماده شده، مطالعه فرمایید.
نکات مهم در ارائه ایده به سرمایه‌گذار

تمامی ایده‌ها ابتدا در مرحله اولیه ارزیابی شده و تیم‌های برتر برای مصاحبه و ارائه حضوری دعوت می‌شوند. پس از ارائه حضوری تیم‌ها، کارشناسان تمامی ایده‌ها را بررسی می‌کنند و در نهایت تیم‌های برتر معرفی خواهند شد.  

تمامی ایده‌ها توسط متخصصان شرکت بین‌المللی SAMSSON با همراهی کارشناسان ایران‌تک‌لب و استارتاپ استودیو دایان بررسی می‌شوند.

یکی از مزایای تیم‌های برتر در این رویداد، امکان دسترسی به بازارهای بین‌المللی از طریق شرکت‌های برگزار کننده است. همچنین تیم‌ها پس از ارزیابی دقیق و کارشناسی توسط متخصصان، می‌توانند در مسیر همکاری با اپراتورها قرار بگیرند. علاوه بر این، تیم‌های برتر این رویداد، از خدمات استارتاپ استودیو دایان مانند منتورینگ، مشاوره و آموزش‌های تخصصی بهره‌مند می‌شوند.

تصویر یک لپتاپ و موبایل به عنوان نمادهایی از تلکام و مخابرات

اولین فراخوان بین‌المللی جذب راهکار و تیم‌های خلاق در حوزه تلکام

First international call for creative teams and solutions in telecommunications